W jaki sposób wytwarzane jest ciepło?

Łamanie lub wyginanie metalowych płytek znajdujących się w masce powoduje reakcję, w wyniku której zawarty w niej płyn ulega krystalizacji. Krystalizacji towarzyszy wydzielanie ciepła. Po zakończeniu procesu krystalizacji warto pougniatać maskę, aby była miękka i elastyczna. Taki zabieg sprawi również, że maska pozostanie dłużej ciepła.

Maska na oczy POSIFORLID® posiada odpowiednią ilość skumulowanej energii, która wydziela się dopiero po aktywacji maski. Ta energia wykorzystywana jest do podgrzania maski. Energia resztkowa służy do utrzymywania przez jakiś czas stałej temperatury. Jest to możliwe, ponieważ nie cały płyn ulega od razu krystalizacji. Cząsteczki, które nie są wykorzystywane do podgrzania maski, zachowują swoją płynną postać i zostają poddane krystalizacji dopiero wtedy, gdy są konieczne do osiągnięcia odpowiedniej temperatury. Oznacza to, że maska, która była już ciepła przed aktywacją, dłużej utrzyma ciepło.

Potrzebuje wówczas mniej energii do osiągnięcia optymalnej temperatury, dzięki czemu zachowa jej resztę do utrzymania ciepła na dłużej. Uważasz, że maska zbyt szybko się wychładza? A możesz chciałabyś/-chciałbyś, aby maska była cieplejsza w dotyku?

W takiej sytuacji możesz się zastanowić nad podgrzaniem maski przed jej użyciem, np. trzymając ją przez jedną minutę pod strumieniem letniej wody lub kładąc ją na chwilę na grzejnik.

z powrotem do przeglądu